Dbając o wysoką jakość usług, budujemy ogrodzenia kładąc szczególną uwagę na rodzaj zastosowanych materiałów oraz sposób użytkowania.
W żależności od wybranego rozwiązania ogrodzenia zakres prac i okres ich trwania może się od siebie różnić.
ETAPY PRACY PRZY KONKRETNYCH ROZWIĄZANIACH OGRODZENIA:
OGRODZENIA SYSTEMOWE MUROWANE:
1. Przygotowanie, oczyszczenie, wyrównanie i zniwelowanie terenu w miejscu lokalizacji ogrodzenia.
2. Wykonanie wykopu o szerokości minimum 40 cm i określonej w projekcie głębokości, zalanie go betonem.
3. Przygotowanie szalunków zasadniczej ławy żelbetowej. Następnie w przygotowane szalunki wmontować zbrojenia, a całość zalać betonem. Kiedy beton zwiąże należy rozebrać szalunki.
4. Kolejnym etapem jest ułożenie izolacji poziomej (np. w formie pasków z papy), która ma zapobiegać kapilarnemu podsiąkaniu wody.
5. W dalszej kolejności można przejść do układania bloków ogrodzeniowcyh z wypełnieniem komór bloków betonem.
6. W trakcie układania bloków, w wyznaczonych miejscach należy wmontować kotwy, umożliwiające późniejszy montaż przęseł, bramy i furtki.
7. Po zakończeniu budowy muru należy odczekać minimum 2 dni, by beton związał.
8. Następnie należy zamontować daszki, w późniejszym czasie przęsła.
OGRODZENIA SYSTEMOWE PANELOWE na fundamencie:
1. Przygotowanie, oczyszczenie, wyrównanie i zniwelowanie terenu w miejscu lokalizacji ogrodzenia. Należy unikać montażu ogrodzeń w świeżo nawiezionej ziemi. Jeżeli konieczne jest montowanie ogrodzenia w gruncie niezagęszczonym (nawiezionej lub wcześniej rozkopanej ziemi) grunt taki należy mechanicznie zagęścić zagęszczarką wibracyjną lub tzw. skoczkiem. Jeżeli warstwa ziemi nie daje się zagęścić (dotyczy to głównie gleb żyznych i gliniastych) stopy słupów należy osadzić na takiej głębokości by stabilnie się trzymały w gruncie stałym. Wiąże się to zazwyczaj z koniecznością zastosowania dłuższych słupów i kopania głębszych dołów.
2. Należy wykopać rów o szerokości minimum 30 cm i określonej w projekcie głębokości. Wymierzyć odległość usytuowania słupków ogrodzeniowych, następnie zalać wykop betonem do poziomu gruntu ustawiając w pionie słupki.
3. Przygotować szalunki zasadniczej ławy żelbetowej, następnie w przygotowane szalunki wmontować zbrojenie, a całość zalać betonem. Kiedy beton zwiąże, nalezy rozebrać szalunki.
4. Do wmurowanych słupków należy zamontować specjalnymi obejmami przęsła, w trzech miejscach (góra, środek i dół każdego ze słupków).
OGRODZENIA SYSTEMOWE PANELOWE z gotowymi elementami podmurówki:
1. Przygotowanie, oczyszczenie, wyrównanie i zniwelowanie terenu w miejscu lokalizacji ogrodzenia. Należy unikać montażu ogrodzenia w świeżo nawiezionej ziemi.
2. Rozplanować rozstawienie słupków ogrodzeniowych, wykopanie w miejscu ich lokalizacji dołów.
3. Należy zalać odpowiednio ustawione słupki betonem.
4. Wykonujemy montaż betonowych obejm, niezbędnych do łączenia podmurówki. Następnie należy wstawić gotowe elementy podmurówki. W razie ptrzeby podmurówkę można przysypać ziemią do 1/3 jej wysokści.
5. Kolejnym i ostatnim etapem jest przyłączenie za pomocą specjalnych obejm paneli do słupków w trzech miejscach (góra, środek i dół każdego ze słupków).