Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Dowiedz się więcej o COOKIESRozumiem
   +48 605 229 727       pn. - pt. 8.00 - 16.00
 Budujemy BerdA OgrodY to gwarancja solidnie wykonanego zadania. Pod okiem naszych fachowców powstają ogrodzenia na miarę każdego klienta.

Budujemy

BerdA OgrodY to gwarancja solidnie wykonanego zadania. Pod okiem naszych fachowców powstają ogrodzenia na miarę każdego klienta.

WYSOKIEJ JAKOŚCI MATERIAŁY I SOLIDNE WYKONANIE- TAK BUDUJEMY

Dbając o wysoką jakość usług, budujemy ogrodzenia kładąc szczególną uwagę na rodzaj zastosowanych materiałów oraz sposób użytkowania.

W żależności od wybranego rozwiązania ogrodzenia zakres prac i okres ich trwania może się od siebie różnić.

 

ETAPY PRACY PRZY KONKRETNYCH ROZWIĄZANIACH OGRODZENIA:

 

OGRODZENIA SYSTEMOWE MUROWANE:

1. Przygotowanie, oczyszczenie, wyrównanie i zniwelowanie terenu w miejscu lokalizacji ogrodzenia.

2. Wykonanie wykopu o szerokości minimum 40 cm i określonej w projekcie głębokości, zalanie go betonem.

3. Przygotowanie szalunków zasadniczej ławy żelbetowej. Następnie w przygotowane szalunki wmontować zbrojenia, a całość zalać betonem. Kiedy beton zwiąże należy rozebrać szalunki.

4. Kolejnym etapem jest ułożenie izolacji poziomej (np. w formie pasków z papy), która ma zapobiegać kapilarnemu podsiąkaniu wody.

5. W dalszej kolejności można przejść do układania bloków ogrodzeniowcyh z wypełnieniem komór bloków betonem.

6. W trakcie układania bloków, w wyznaczonych miejscach należy wmontować kotwy, umożliwiające późniejszy montaż przęseł, bramy i furtki.

7. Po zakończeniu budowy muru należy odczekać minimum 2 dni, by beton związał.

8. Następnie należy zamontować daszki, w późniejszym czasie przęsła.

 

OGRODZENIA SYSTEMOWE PANELOWE na fundamencie:

1. Przygotowanie, oczyszczenie, wyrównanie i zniwelowanie terenu w miejscu lokalizacji ogrodzenia. Należy unikać montażu ogrodzeń w świeżo nawiezionej ziemi. Jeżeli konieczne jest montowanie ogrodzenia w gruncie niezagęszczonym (nawiezionej lub wcześniej rozkopanej ziemi) grunt taki należy mechanicznie zagęścić zagęszczarką wibracyjną lub tzw. skoczkiem. Jeżeli warstwa ziemi nie daje się zagęścić (dotyczy to głównie gleb żyznych i gliniastych) stopy słupów należy osadzić na takiej głębokości by stabilnie się trzymały w gruncie stałym. Wiąże się to zazwyczaj z koniecznością zastosowania dłuższych słupów i kopania głębszych dołów.

2. Należy wykopać rów o szerokości minimum 30 cm i określonej w projekcie głębokości. Wymierzyć odległość usytuowania słupków ogrodzeniowych, następnie zalać wykop betonem do poziomu gruntu ustawiając w pionie słupki.

3. Przygotować szalunki zasadniczej ławy żelbetowej, następnie w przygotowane szalunki wmontować zbrojenie, a całość zalać betonem. Kiedy beton zwiąże, nalezy rozebrać szalunki.

4. Do wmurowanych słupków należy zamontować specjalnymi obejmami przęsła, w trzech miejscach (góra, środek i dół każdego ze słupków).

 

OGRODZENIA SYSTEMOWE PANELOWE z gotowymi elementami podmurówki:

1. Przygotowanie, oczyszczenie, wyrównanie i zniwelowanie terenu w miejscu lokalizacji ogrodzenia. Należy unikać montażu ogrodzenia w świeżo nawiezionej ziemi.

2. Rozplanować rozstawienie słupków ogrodzeniowych, wykopanie w miejscu ich lokalizacji dołów.

3. Należy zalać odpowiednio ustawione słupki betonem.

4.  Wykonujemy montaż betonowych obejm, niezbędnych  do łączenia podmurówki. Następnie należy wstawić gotowe elementy podmurówki. W razie ptrzeby  podmurówkę można przysypać ziemią do 1/3  jej wysokści.

5. Kolejnym i ostatnim etapem jest przyłączenie za pomocą specjalnych obejm paneli do słupków w trzech miejscach (góra, środek i dół każdego ze słupków). 

NET-SAFE © Copyright 2017    Berda Ogrody - Strona Główna